Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ynhoj

Bílá Hora...

Když se nezaplatí žoldnéřům tak se nelze divit, že na Bílé hoře dopadlo jak dopadlo.......Žižka byl trochu rozporuplná osobnost....Masaryk je trochu démonizován jakožto člověk bez chyb, ale nechal střílet do dělníků....První zrada byla v roce 1938, mobilisace zrušena...I proti přesile stálo za to bojovat, Německo tenkrát nemělo ještě takovou sílu, mělo by od nás velké škody a možná by se rozpohybovala i váhající Evropa...Já osobně Švejkovinu rád nemám, jelikož mám kromě CZ krve i rakouskou, Litevskou a německou tak i přesto bych tuto kotlinu bránil, je to totiž můj domov, moje vlast...!

0/0
17.6.2011 22:25

Vlastimil.Kornas

Re: Bílá Hora...

Lepší řešení,když už jsme od spojenců dostali striktně nařízeno poctivě pracovat pro Velkoněmeckou říši,přivítat Wehrmacht chebem a solí,pořádně ho vyzbrojit a nechat se vyřádit na druhém konci Evropy.A kdo si počká,ten se dočká,i zastřílet si po Němcích se po válce v pohodě beztrestně dalo...

0/0
20.6.2011 22:03

Ynhoj

Re: Bílá Hora...

A co tím chtěl básník říci....?

0/0
21.6.2011 8:13

Vlastimil.Kornas

Re: Bílá Hora...

Že proti přesile nestálo za to bojovat.Trochu jsem se tím zabýval.Tak teda:Pokud by jsme se bránili,tak by jsme bojovali nejen proti Německu ale i Polsku,Maďarsku a NIKDO by nám nepřišel na pomoc,Spojenci nám ZAKÁZALI bojovat proti Německu,byli by jsme právně agresoři..Prohráli by jsme a země by byla v troskách.Tak jak se to stalo,bylo to nejlepší řešení.Wehrmacht poté přepadl Polsko a udělal špinavou práci za nás.Po té si pochvalovaloval naše tanky,které se mu ve Francii osvědčily.A samozřejmě naše továrny vyráběly bomby /např.syntezia Parbubice,později světoznámá semtexem/,které srovnaly půl Londýna se zemí.To aby si příště pořádně lordi přečetli dokument,než pod něj naškrábou své jméno.Tady bylo relativně fajn,do doby,než Beneše napadlo tady poslat Andropoidy.Což byl od něj dost podlý čin.Jen tak,pro nic za nic tady rozpoutat teror.Ten den vítězství 8.5.1945 máte špatně.To pouze Německo kapitulovalo a skončil organizovaný boj.Nikoliv však náš Český.Ten právně skončil 28.října 1945.

0/0
21.6.2011 15:55

Vlastimil.Kornas

Re: Bílá Hora...

A to dekretem prezidenta republiky Beneše č.115 o zastavení palby po Němcích.

0/0
21.6.2011 15:56

Ynhoj

Re: Bílá Hora...

Vždy má cenu bojovat a všichni kdo chtěli tak na to byli připraveni ač přesila byla obrovská. Jak říkávala babička, zradili nás spojenci, ale potupu vykonal Beneš a jeho vláda.Historii nezměníme, liší se názor od názoru, ale více tento národ zlomila zrušená mobilizace než možná předem porážka. Být takto podle poražen z vlastních řad byla po Mnichovu největší potupa...

Spousta čechů je tak demoralizována, že kdyby byl arab u hranic tak spousta konvertuje k půlměsíci....

Den vítězství je 8.5., protože podepsáním něm. kapitulace byla ofic. ukončena válka a proto se slaví (kromě Německa) i v ostatních evropských zemích a ne jen u nás. To že se omezeně bojovalo až do podzimu je každému jasné.

0/0
22.6.2011 8:20

Vlastimil.Kornas

Re: Bílá Hora...

Ne,jsem názoru Karla 4. že lepší než se vysilovat bojem,je lepší protivníky se nechat pobít navzájem a pak dorazit ten zbytek.Což se nám v 2. světové podařilo.

Dnes už je takové "vlastenectví", s hurá bojem mimo mísu.Ti Arabáči tu přijdou jako uprchlíci a převezmou tuto zem bez nějakých zákopových bojů,když se to podařilo Cikánům ze Slovenska,jim se to podaří taky.Ať jsme v nějakém NATO nebo né.

8.5.1945 kapitulovali Němci ale my jsme pokračovali ve válce.Až do 28.října 1945 kdy dekretem prezidenta Beneše č 115 byla zastavena palba po Němcích a skončila válka.Od toho data už bylo zabití Němce trestný čin.Bylo dosaženo NAŠE vítězství-vymordování a vyhnání zdejších Němců,takovým způsobem aby neměli žádnou chuť se vracet.

0/0
22.6.2011 23:18

Ynhoj

Re: Bílá Hora...

Nikde nepíšu o hurá boji. V té době jsme měli dost zkušených bojovníků z legií atd atd. Připodělané ustupování je cesta do pekel. Pamatuj - tu ne cede malis....neustupuj před zlem... Oslavuj si co chceš, pro mě je konec války  8.5. A ještě jednou motto na závěr: chcešli mír, připravuj se na válku....

0/0
23.6.2011 0:14

Daniel Vávra

Re: Bílá Hora...

Ono s tím Mnichovem je to taky možná poněkud jinak. Někde jsem četl (snad v Reflexu o tom byl článek), že teď zřejmě přišli na to, že Beneš vzkázal spojencům, že do toho nepůjdeme, tak ať to podepíšou. Já mu to rozhodování nezávidím, ale podle mě to byl velmi špatný prezident. A s tím dopadem války. Němci by nás zdemolovali pravděpodobně podstatně míň, než si leckdo myslí. Za A na to v té době neměli ani prostředky (kobercové bombardování asi nebylo tehdy moc pravděpodobné) a za B byli by sami proti sobě - potřebovali nás jako dělníky a naše fabriky na vyzborjování. Zemřelo by možná o něco více lidí a možná taky ne. vevýsledku jsme měli skoro půl milionu mrtvých. Kdyby jsme se postavili na odpor, možná bysme je měli taky, ale možná by to zabránilo vypuknutí války v takovém rozsahu v jakém nakonec vypukla. A když se podíváme na to, jak to vypadá v zemích, které se bránili, tak to dnes už taky nevypadá tak strašně, že ne? Nemají tam dodnes krátery místo měst.

0/0
23.6.2011 11:06

Ynhoj

Re: Bílá Hora...

Osobně souhlas s tím co tady píšeš Dane Vávro...Už Tvoje články v Levelu měli hlavu a patu a pro mě to byla jedna z prvních rubrik (Jáma.....), které jsem vždy četl, když jsem kupoval LevelR^.Taky se málo píše jak jsme museli platit spojencům za osvobození, nic není zadarmo:-/. Ač to s tím moc nesouvisí tak přeci jedna historka jací byli češi k čechům...Děda bývalé přítelkyně byl na pracích v Lübecku, když se vracel domů i s naspořenýma markama tak je musel odevzdat a poté se dozvěděl, že je ti výběrčí stačili ještě vyměnit...Pro toho dědu byli v tu dobu češi snad horší než němci..

Tato kotlina je zakletá.Nikdy jsme si snad pořádně nevládli sami a vždy musel být nad touto zemí "bič" někoho mocnějšího a ne vždy nám pod tím bičem špatně....Dnešní garnirura, která je u moci je toho důkazem....

0/0
23.6.2011 11:20

kladivo a srp, naroste ti hrb

Ve srovnání s F.Matějkou

nepíšete alespoň žádné bláboly.

:-)R^

0/0
12.5.2011 22:24

holcman

Ty Vávra, psat teda umíš.

Toto se ti fakt zadařilo a já ti dám karmisko.   :o))

Ale bacha na borce geróje, co si na českýho bojovníka jenom hrajou, když vo nic nejde. Fanóša a jeho grupu znáš? To je taky jeden takovej.

0/0
11.5.2011 12:15

Daniel Vávra

Re: Ty Vávra, psat teda umíš.

Nerad bych aby to vypadalo, že se stylizuju do nějakého hrdiny. To jestli se člověk posere nebo ne zjisti až když dojde na lámání chleba. A to, že napíšu, že si vážím těch kteří se neposrali v minulosti snad zůstává platné i kdybych se já sám v podobné situaci posral. Co můžu říct snad s jistotou je, že když už bych se posral, alespoň bych si to přiznal a na mojí úctě k těm statečným by se nic nezměnilo. Ne každý to tak má :)

0/0
11.5.2011 15:15

Mind The Gap

Re: Ty Vávra, psat teda umíš.

Problem u Dana je, ze Fanosovi veri. Jelikoz rve to co chce slyset, Dana znam osobne u nej je aspon vyhoda, ze u nej vitezi inteligence a ne fanatismus, jako u nejmenovane osoby.

0/0
11.5.2011 23:48

petrph

asi to bude znít surově

Ale z pohledu tak posledních 500 let skutečně skoro každý zájemce o naše území si nás podrobil a do těch koncentráků nás nahnal. To prosím není o odvaze či zbabělosti, to je o čistě matematickém porovnání počtu obránců a útočníků. Takový je historický vývoj Evropy,koncentrování mocností a likvidace malých národů.

To co někoho může mýlit je to, že i ony mocnosti se v průběhu historie měnily a hroutily, takže v určitém krátkém mezidobí po pádu jedné mohl mít český národ kratičko pocit vlastní svobody, odvahy a důležitosti.Než si nás vyhlídla další velmoc, naše odvaha před ní klesla do kalhot, o svobodu jsme přišli raz dva a pocit důležitosti byl ten tam...

0/0
11.5.2011 9:21

thunder-bolt

Za tento stát bojovat a položit život by byla velká chyba!!!

Tento stát byl založen nedemokratickým způsobem hrstkou politiků v čele s Masarykem k vůli a zájmům tehdejších mocností. Tento stát nevznikl láskou, ale nenávistí. Pokud budu hovořit "jazykem kmene autora článku", pak tento stát má systémovou chybu v jádru. Morální devastace přece nezačala v roce 1948 nebo 1938. ta začala již v roce 1918. Je třeba si uvědomit, že pokud stát označí za hrdiny několik tisíc dezertérů a cca milionu poctivých vojáků zakáže nosit vyznamenání za statečnost, jestliže je za příklad dáván středověký loupežník a jsou zcela zapomenuti velcí vojevůdci jako například maršál Radecký a tím je místo věrnosti (a lásky )dávana za příklad nenávist a vzpoura, pak se "dav" tímto po 100 letech "masáže" začne řídit.

0/0
11.5.2011 8:12

petrph

Re: Za tento stát bojovat a položit život by byla velká chyba!!!

Je to sice tak, ale právě tato imaginace a oslava legií umožnil Masarykovi vůbec jednat se západními mocnostmi o vzniku samostatného českého státu.Kdyby poctivě přiznal že onen cca milion českých poctivých vojáků bojuje věrně za císaře pána, tak by se s ním asi nikdo nebavil, a i po prohrané válce by si mohlo Rakousko udržet Česko jako součást svého státu..

0/0
11.5.2011 9:31

thunder-bolt

Re: Za tento stát bojovat a položit život by byla velká chyba!!!

Pak se ale nikdo nemůže divit, že jsme jací jsme. Např. Anglická tradice je založena mj. na Welingtonovi a i když to byl i z tehdejšího pohledu pravděpodobně značně nesnesitelný člověk, tak nikdo se neodváží stavět anglickou tradici na Watu Tylerovi nebo snad Robinu Hoodovi. V Čechách bylo 500 let historie a slavné historie odepsáno ( např. osobní pluk prince Evžena - Turkobijce - sídlil a byl doplňován v Čechách ). Na naprosté popření tradice Rakouské armády  a glorifikace již zmíněných dezertérů navázala glorifikace několika tisícovek tzv. bojovníků proti fašismu zatímco miliony Českých příslušníků pracovaly pro Říši. Následně byla z těch několioka tisíc část zatracena a vymazána. A v současnosti? Glorifikaci kulisáka Havla a s ním spolčených topičů a pastevců ovcí není třeba připomínat. Ano je třeba být hrdý na historii území na kterém žijeme, ale na historii úplnou se vším dobrým i špatným. Na základě pojetí národního cítění z roku 1918 nelze národní hrdost vybudovat.

0/0
11.5.2011 9:54

petrph

Re: Za tento stát bojovat a položit život by byla velká chyba!!!

tak že by to bylo právě o té tradici? Protože jinak si připomenout, že Anglie už byla okupována roku 1066 Normany (bitva u Hastingsu) a vlastně se nikdy neosvobodila, útočníci (jako vrchnost) splynuli s obyvatelstvem.naopak si připomeňme další dějiny Anglie právě jako okupanta (Skotska, Irska,Indie,Austrálie..)..Každý národ si skutečně, vytvářením tradice určuje na co chce být hrdý...

0/0
11.5.2011 10:19

thunder-bolt

Re: Za tento stát bojovat a položit život by byla velká chyba!!!

Tradice se dělá tak, že se všem stranám přiznají zásluhy. Nešťastný, ale statečný král Harold není zapomenut ( zakázán ). Pokud pomíjím nějaké skupině zásluhy, lžu a falšuji dějiny, svědčí to o mé malosti. A pokud dávám za příklad "hrdiny", kterých prvním hrdinským skutkem bylo porušení přísahy a navíc mám celou historii plnou skutečných hrdinů, statečných vojáků a uznávaných vojevůdců, pak to svědčí o "mdlé inteligenci" státotvůrců.......

0/0
11.5.2011 10:43

Daniel Vávra

Re: Za tento stát bojovat a položit život by byla velká chyba!!!

Mám pocit, že máte tak nějak selektivní paměť. Rakousko-Uhersko byl agresor, který rozpoutal světovou válku a to jen kvůli hladu po území a na základě lživých důkazů. Bojovat v takové válce se asi nikomu normálnímu moc nechce, obzvlášť, když do prvních linií nasazovalo obyvatele podrobených států (nás). Dezerce z takové armády je asi tak stejně zavrženíhodná jako dezerce z Wehrmachtu. Navíc do zajetí se mohli vojáci dostat i jinou cestou než dezercí a že byli ochotní následně znovu vstoupit do válečného kolotoče svědčí o tom, jak měli monarchii "rádi". Máte pravdu v tom, že historie by se měla vykládat uceleně a ne si z ní vytahovat jen co se nám hodí. Nemám pocit, že bych se toho dopustil, jen jaksi nemám na to psát tady učebnici dějepisu.

0/0
11.5.2011 10:45

Daniel Vávra

Re: Za tento stát bojovat a položit život by byla velká chyba!!!

Ostře s vámi nesouhlasím v tom, že Žižka byl nějaký loupežník. Husitství, byla svým způsobem válka za nezávislost a svobodu, která vzešla z lidu, což je na něm skutečně obdivuhodné a Žižka je jedním z největších světových vojevůdců už jenom proto, že nikdy nebyl poražen a bojoval proti obrovské přesile. Jeho loupěžničení pak představovala především tehdy zcela běžná záškodnická válka ve službách Václava IV proti panské jednotě. Takovými loupežníky tehdy byly někdy takřka všichni šlechtici a byla to běžná součást života. Jestli vám vadí, že někdo překrucuje historii, neměl byste to dělat vy sám.

0/0
11.5.2011 10:45

thunder-bolt

Re: Za tento stát bojovat a položit život by byla velká chyba!!!

Co se týče lupičské minulosti Žižky, měl by jste pro svá tvrzení jít hlouběji, než mezi Jiráskovi Mezi proudy. Husitství především nebyla národní válka, charakter husitského vojska byl moderně řečeno internacionální a například Prokop Holý byl Němec. Vlastní husitství v České kotlině mělo několik proudů, jež se navíc "ideologisticky" vyvíjely. V této souvislosti o této části historie hovořit jako o boji za svobodu a nazávislost je značně odvážné.

0/0
11.5.2011 11:09

Daniel Vávra

Re: Za tento stát bojovat a položit život by byla velká chyba!!!

Hmmm, na toto téma jsem v poslední době přečetl několik knih. Nevím z čeho vzešla husitská revoluce podle vás, ale podle toho co jsem četl já, to nebylo ani z ekonomických důvodů, ani kvůli nějakému zásadnímu útlaku, ale z důvodů náboženských a národních. Lidem vadila situace v církvi (schizma) a nadvláda německé menšiny (Karlova univerzita atd.). Husitství mělo podporu všech vrstev obyvatel včetně šlechty a bylo značně spontánní (sešlosti lidu na horách, kazatelé). Je pak úplně jedno, jestli byl Holý němec, nebo maďar, jestli byl Žižka v minulosti lapka nebo ne, ale o to, jaký zastávali postoj a proč. Nehledě na to, že pokud jste Jiráska četl a ne se jen koukal na lehce tendenční filmu mého jmenovce, možná byste tady nevykládal o jeho zaujatosti, protože situaci popsal vcelku přesně a neměl problém psát i pro husitství značně nelichotivých věcech.

0/0
11.5.2011 11:18

thunder-bolt

Re: Za tento stát bojovat a položit život by byla velká chyba!!!

Vážený pane, chápu, že k době husitské je poměrně daleko a výklad tehdejších událostí a pohnutek aktérů může být tímto značně komplikovaný. Je však politováníhodné, pokud se odvažujete tvrdit, že RU rozpoutalo válku "jen kvůli hladu po území a na základě lživých důkazů. Chcete snad tvrdit, že Gavrilo Princip, vrah následníka trůnu byl agentem ve službách RU????? Navíc mechanismus vzniku první světové války byl poměrně složitý a je sledem na sebe navazujících aktů jednotlivých aktérů a je velmi složité jednoznačne určit viníka.

Vaše slova o nasazování Českých vojáků do prvních linií jako kanenfutru je sprostou urážkou těch nejlepších tradic obyvatelstva České kotliny a to takovou, že dokonce popírá smysl Vašeho hlavního článku. Češi jako vojáci sloužili ve velké míře u technicky složitých součástí RU armády, jako letectvo, námořnictvo, dělostřelectvo, atd. Češi se obecně velmi vynamenali a například ponorkáři českého původu patřili k elitě RU námořnictva.

0/0
11.5.2011 11:20

Daniel Vávra

Re: Za tento stát bojovat a položit život by byla velká chyba!!!

Nevím jestli to děláte naschvál, nebo z nějákého jiného důvodu, ale člověk, který tady vykřikuje, že když bojujeme proti Talibanu, jsme přisluhovaši agresorů a následně obhajuje stát, který zcela prokazatelně rozpoutal celosvětovou naprosto brutální válku a to především za účelem získání území, na které neměl žádný nárok, mi přijde poněkud schizoidní. Proč tedy podle vás RU rozpoutalo válku? Následník trůnu byl zabit, protože RU už dlouho brojilo proti Srbsku a dělalo si na něj zálusk. Byl zabit u příležitosti provokativních CK manévrů u Srbských hranic. RU také zinscenovalo několik falešných procesů s anarchisty "podporovanými Srby", aby si mohlo odůvodňovat agresi. Německo mělo trauma z nedostatku kolonií a válku připravovalo velice dlouho. Většina národů RU se snažila osamostatnit a nechtěla v monarchii setrvávat. Zajímalo by mě vaše odůvodnění proč tedy válka z\ačala a i jasný názor jestli ji schvalujete nebo ne. Pokud jste takový hrdina, tak to řekněte na rovinu.

0/0
11.5.2011 11:45

Daniel Vávra

Re: Za tento stát bojovat a položit život by byla velká chyba!!!

A co se týče toho kanónfutru, tak za prvé, nijak to neznevažuje hrdinství vojáků, kteří nemohli za to, že musí bojovat na té či oné straně. A za druhé, je to pravda. Rakušáci na slovanských uzemích s oblibou nasazovali proti slovanům slovany do předních linií a to se pak nemohli panáčci divit, že jim některé jednotky kompletně dezertovali, protože odmítli bojovat proti svým "bratrům". Asi nebudete tvrdit, že takto zcela zcela zanikli některé velice slavné jednotky a že některé byli pro změnu v prvních liniích zcela zdecimovány. O tom jak dobří jsme byli bojovníci to nevypovídá nic, pouze to ukazuje jak debilní to byla válka a jak je dobře, že znamenala konec celé téhle monarchie.

0/0
11.5.2011 11:50

Daniel Vávra

Re: Za tento stát bojovat a položit život by byla velká chyba!!!

A ještě pro jistotu: nepovažuji stejně jako mnozí celé období nadvlády Habsburků nad našemi zeměmi za dobu temna. Za tu vládla celá řada osvícených panovníků, kteří přinesli leccos pozitivního.

0/0
11.5.2011 11:56

thunder-bolt

Re: Za tento stát bojovat a položit život by byla velká chyba!!!

Z5. V rámci pokračování debaty a časovým odstupem se pokusím zevšeobecnit. vy ve svém článku vcelku oprávněně kritizujete nedostatek hrdosti, poraženectví hraničící až s kapitulantstvím a zjednodušeně řečeno zbabělost většiny obyvatelstva České kotliny. V tomto se pravděpodobně shodneme. Rozdíl v našich názorech je prioritně v analýze příčin tohoto stavu. Vy je spatřujete v posledních obdobích, tedy především v době komunismu, kde mj. podle mého názoru píšete o pokrouceném výkladu dějin. Já ale kladu příčiny tohoto stavu do období vzniku ČR, tedy roku 1918.  Když odhlédnu od nutnosti vzniku ČR v podobě, v které vznikla a což může být předmětem další debaty, pak považuji za kořenovou příčinu současné neúcty k tradicím chybnou "politiku" vlád již od roku 1918. Tím, že Masaryk a spol. přepsali dějiny položili základ stále rostoucí neúcty k "hrdinům". - Pokračování -

0/0
11.5.2011 16:52

thunder-bolt

Re: Za tento stát bojovat a položit život by byla velká chyba!!!

- Pokud má mít "národ" v úctě "své" hrdiny musí splnit 2 základní podmínky. První podmínkou je, že bude mít v úctě vojenské hrdinství svých předků a to bez rozdílu ideologie, tedy pod jakým režimem své hrdinství prokázali. ( je naprosto stejný hrdina  Hartmann i Pokroškyn ). Druhou podmínkou je mít v úctě svého nepřítele. ( pokud budu prezentovat nepřítele jako "idioty", pak snižuji hrdinství svých vlastních příslušníků). Splněním těchto 2 základních podmínek lze po kratší ale spíše delší době očekávat, že národ získá úctu ke svým tradicím i hrdinům. Pak debata, o tom, zda Žižka nebo Radecký byly lepšími vojevůdci opustí rovinu ideologie a stane na půdě taktiky a strategie, tak jako např. u Angličanů v "pubu". Osobně se domnívám, že taková kultivace "národa" by vedla i k lepší politické úrovni obyvatelstva a nedovolila se v politice objevit takovým kreaturám, jaké nyní vídáme. Otázkou zůstává, zda tento směr je v zájmu nyní vládnoucí "elity" národa.

0/0
11.5.2011 17:04

thunder-bolt

Re: Za tento stát bojovat a položit život by byla velká chyba!!!

V poledne mám něco v RL, po návratu mi bude ctí pokračovat v načaté debatě.

0/0
11.5.2011 11:55

Gašpo

Je mi trochu hlúpe to písať, pretože hoc český občan

nie som príslušníkom národa, ale slovenský národ je na tom veľmi podobne.

Donedávna som zaryte hlásal myšlienku, že politika nie je reprezentant národa, že tá žumpa priťahuje len póvl, ktorý nie je hodné brať ako reprezentačný vzorok populácie. Už som si nie tak istý.

Viete, ak má národ silnú potrebu upínať sa k tradíciám, alebo hokejovým reprezentantom a podobne, o niečom to značí. Je to zúfalá snaha dokázať si, že to nie je až také špatné ako to vypadá. Samotné národné cítenie je vec veľmi virtuálna, synonymom je stádovosť. Stádo sa zhlukuje v prípade ohrozenia.

Osobne mám radšej slušné, čestné a inteligentné indivíduá, než stádo s neviemako príťažlivými tradíciami.

Bohužiaľ mám pocit, že v súčasnosti sa tento národ dá smelo označiť za stádo podvodníkov, zlodejov, zbabelcov a pivných inteligentov, pokiaľ sa budeme držať priemeru. Pretože to máte ako s priemerným platom. Priemer vytvára exponovaná menšina a tá tu bohužiaľ funguje veľmi výrazne. Už preto mi tá národná nota moc neladí.

0/0
11.5.2011 8:00

kaktusak

Dnešní režim se paktuje s agresory

a s válečnými zločinci. Jediný, kdo ohrožuje mír, je NATO.

Co ztratili Češi v Afghánistánu, jaké tam mohou mít nepřátele? No teď už ano, po desetileté okupaci. Pak se ale nelze divit, když se ponížený národ chce mstít.

Masaryk svým rozdmýcháváním ruské občanské války zavinil smrt několika miliónů lidí. Za první republiky tady vládli hlavně korupčníci. A dovedli republiku k naprostému krachu, ekonomickému, sociálnímu i politickému.

0/0
11.5.2011 0:32

Daniel Vávra

Re: Dnešní režim se paktuje s agresory

Masaryk zavinil občanskou válku v rusku? To jsou mi noviny. To, že za první války všechno nefungovalo jak mělo je možná pravda, ale i tak jsme patřili k nejvyspělejším státům v evropě a vzhledem k tomu, že ve světě probíhala megakrize, tak jsme na tom byli ještě dost dobře, takže vaše bláboly o naprostém ekonomickém a sociálním krachu jsou naprostá blbost. Nicméně tohle není článek o politice, ale o lidech, kteří jsou ochotní bojovat za svou zemi. S válkou v Afghánistánu a Iráku mám taky jistý morální problém, nicméně jsem dalek toho, že bych byl tamnější režimy označit za jakkoli normální a mírumilovné.

0/0
11.5.2011 0:56

strycek-Joe spol. s r.o.

Re: Dnešní režim se paktuje s agresory

máte pravdu, v Afghánistánu i Iráku jsou loutkové režimy, dosazené Spojenými státy.

0/0
11.5.2011 7:44

thunder-bolt

Re: Dnešní režim se paktuje s agresory

R^ A bez podpory USA se zhroutí jako domeček z karet. A pár Českých žoldáků a  dobrodruhů jim tam dělá stafáž.

0/0
11.5.2011 7:47

Daniel Vávra

Re: Dnešní režim se paktuje s agresory

Zase nějaká selektivní paměť, že ano? My jsme agresoři, kteří  napadli mírumilovné státy... Nebo to bylo tak, že Saddám rozpoutal několik velice krvavých válek, páchal zločiny proti lidskosti a tak vůbec a my jsme se samozřejmě, že v rámci našich zájmů rozhodli s tím skoncovat. Taktéž Taliban byl podle vás jistojistě skvělé společenství bezva lidí, které by se mělo rozšířit po celém světě, protože to by pak byl na zemi ráj. Jestli říkáte A, měl byste říct i B. Tedy: Sáddám byl podle vás bezva chlap a schvalujete to co prováděl Taliban. V takovém případě vám gratuluji, jste "skvělý" člověk.

0/0
11.5.2011 10:49

thunder-bolt

Re: Dnešní režim se paktuje s agresory

Jasně, v Libii mírově bombardujeme děti a na Syrii mírově koukáme;-D

0/0
11.5.2011 11:01

kevinbb

Na takovy dobre

napsany clanek se neda dat nic jineho nez karma a to velka. A nejen za clanek, ale hlavne za to, ze pisete pravdu!

R^[>-]R^

0/0
11.5.2011 0:26

Ertefol

Děkuji

Pane Vávro, děkuji mnohokrát - jak Vás respektuji jako herního designéra i herního novináře, tímto článkem jste u mě v mnohém stoupl i jako člověk, jehož jsem předtím neznal. Jsem rád, že se konečně našel člověk, který netvrdí, že "dělat něco navíc nemá smysl, že s tím stejně člověk sám nic neudělá, je lepší se nikde neangažovat, nedělat si problémy a zalézt na pivo..."

Osobně mi přijde, že se v Česku snad ani nenosí říct "jsem hrdý na to, že jsem Čech a mám se dobře." V tu chvíli se mi zdá, jako by byl člověk za divného. Každopádně velice hezky napsáno a sesumírováno

R^

0/0
10.5.2011 23:45

petrph

Re: Děkuji

Přesnější otázka by asi byla kdy  to má smysl. Při historickém pohledu zjistíme že v poslední pro nás významné bitvě (na Bílé hoře) už za národ bojovali najatí žoldnéři. Když byli rozprášeni, národ český uznal že bojovat nemá smysl a vzdal to.  V roce 1938 vzkázala vláda národu že bránit se Němcům  nemá smysl a a vzdali jsme to. V roce 1968 vzkázala vláda národu že bránit se Rusům   nemá smysl a a vzdali jsme to. 

Možná má někdo dojem, že smysl měl jakýsi odboj (první, druhý, třetí?),který ovšem na nesvobodě národa neměnil vůbec nic...Ale snad má aspoň pro někoho smysl, v době kdy ta svoboda je zajištěna jinými okolnostmi (a postojem velmocí) si může notovat " "jsem hrdý na to, že jsem Čech a mám se dobře."..:-)

0/0
11.5.2011 9:46

thunder-bolt

Re: Děkuji

V době Bílé hory pojem národ neexistoval!!! Bílá hora měla samozřejmě vliv na směřování Českého království, ale například zastavení Islámské agrese pod Vídní v na sklonku toho samého století na další osud České kotliny i Evropy mělo daleko větší vliv. Dalo by se říci, že zásadní. A na tomto se podíleli i vojáci z Čech. Proč dnes nikdo neví, že existoval Zdenek Kašpar ze Sulevic, který proti muslimům ubránil Vídeň a skončil jako slavný maršál Rakouské armády.!!!

0/0
11.5.2011 10:03

nibor

Karma

jen snad ještšě nezapomínat ani na vojáky, co po staletí oblékali císařskou uniformu. Nebojovali špatně, a to ani v první světové, koneckonců pomníčky z té doby nalezneme v každé obci.

0/0
10.5.2011 22:46

Lobo - krotitel nanotermitů

Pěkný

Souhlasím. A co ty, byl jsi v armádě?

0/0
10.5.2011 22:17

hromobiti03

konečně!

Člověk je pokaždý rád, když narazí na člověka, který netrpí sebemrskačstvím a nepadají z něj předposrané fráze. Můj praděd byl legionář, z Ruska dovezl stříbrný samovar, který posléze věnoval státu, když bylo třeba přispět na národní poklad. Přivezl i jeden měděný a ten zapůjčil muzeu v Táboře - je tam dodnes. Naše rodina se až do bílé hory řadila ke stavu rytířskému - následující události se ovšem na nás podepsaly tak jako na mnoha českých rodech - ztráta majetku a celkový úpadek. Ostatně za zásluhy byli povýšení v období po husitských válkách. Já osobně jsem na to, co dokázali mí předci, hrdý a stejně tak jsem hrdý na to, že jsem Čech. A když čtu bláboly, které padají z řad pseudohumanistů a oblíbenců pojmů jako - čecháčci a národ švejků, tak bych jim nejradši zakroutil krkem. Na druhou stranu si vykládám jejich postoj tak, že se snaží projektovat svou vlastní malost do celého národa jen a pouze proto, aby v té své malosti a poraženectví nebyli sami. Jinak samozřejmě karma!

0/0
10.5.2011 22:06

Mind The Gap

doba se zmenila....

jo kamo, vojenska doktrina dneska je jina, hlavne, aby se za nakup techniky vyvarili prachy (viz dnesni clanek na idnes) a pokud uz to nevyjde, tak vlada aspon rusi nepotrebne veci jako tankove vojsko, pripadne uz se par uchylu nechalo slyset, ze Cesko by nemelo mit ani letectvo. Kdepak takhle vypada dnesni "hrdina" http://zpravy.idnes.cz/svedek-dalik-si-v-kauze-pandur-rekl-o-uplatek-480-milionu-pgg-/domaci.asp?c=A110510_212310_domaci_brm

0/0
10.5.2011 21:54

ježo

Re: doba se zmenila....

No že se z toho snaží vyrazit lumpové co se dá je normální.Spíš mne zaráží,že jim za to spousta lidí ještě tleská.

0/0
10.5.2011 22:03

BobSenklar

Třikrát karma

Pěkný článek.

0/0
10.5.2011 21:26

ježo

Exoti

Vida,vida.Máte karmu exote.

0/0
10.5.2011 21:24

Natramn

Hmm...

"Patetický nacionalistický exot" asi jste, ale jelikož já taky, tak článek se mi líbil. karma R^

0/0
10.5.2011 21:10AUDIOZÁZNAM

Petice

Zmeškali jste přenos čtení Davida Vlka? Poslechněte si ho tady.Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.