Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Přestaňte žvanit o rasismu a začněte něco dělat

8. 09. 2011 23:12:21
Docela se nám to tu poslední dobou rozjelo. Většina (oprávněně) nadává na soužití s nepřizpůsobivými, novináři navyklí na autocenzuru a multikulti propagandu se pomalu, ale jistě probouzejí ze sna a opatrně zjišťují co si můžou dovolit. Humanisti bijí na poplach, protože mají dojem, že jsme národ Hitlerů. Politici jako obvykle mlží, předstírají nějaké činy a čekají až to vyšumí. Tentokrát se ovšem zdá, že to jen tak nevyšumí. Takže co s tím?

Nadávání všech na všechny nám jde jako vždy velmi dobře. Co nám již tradičně nejde ani trochu, je pokud možno nezaujatá analýza problémů a následný návrh a realizace jejich řešení. I když už za touto větou bude lecjaký Hujer hledat závan neslavně pověstného "konečného řešení", je to to poslední, co bych měl na mysli. Po desítkách let bychom skutečně měli najít nějaké funkční řešení, které pomůže zvrátit kurs stále se zhoršujícího problému, který tuhle společnost, soudě podle zuřivé debaty, která se v poslední době rozpoutala, trápí opravdu hodně.

Přestaňme tedy sprostě hulákat z jedné i druhé strany o skinheadech, cigoších a pseudohumanistech a pojďme se podívat co se snad dá ještě dělat.

Co nás trápí?

 • Jistá "skupina" obyvatel se není schopná přizpůsobit našemu stylu života.
 • V nezanedbatelné části této "komunity" se rozmáha kriminalita, drogy, lichva, parazitování na většinové společnosti a masivní nezaměstnanost.

Co jsme zkusili?

 • Zkusili jsme pozitivní diskriminaci.
 • Skupina si změnila jméno, protože z toho stávajícího se stala sprostá urážka.
 • Přestali jsme mluvit o problémech skupiny a pojmenovávat ji. Tvářili jsme se, že problém má vlastně někdo úplně jiný.
 • Začali jsme sponzorovat celou řadu "neziskových" organizací, které se tváří, že této skupině pomáhají.
 • Začali jsem skupinu zvýhodňovat (uplácet).
 • Vytvořili jsme systém všelijakých podpor, kurzů, asistentů, sociálních pracovníků, koužků pro děti.

Kolik nás to stálo?

 • MILIARDY ročně. Desítky, možná stovky, miliard za posledních dvacet let.
 • Ročně naše země a EU vydává na podporu této skupiny stovky milionů korun. Jedná se o nejrůznější granty, kulturní a vzdělávací programy, podporu neziskových organizací a všelijaká komunitní centra a další bohulibé činnosti.
 • Kromě toho samozřejmě musíme započítat kolik nás stojí nejrůznější sociální dávky a podpory, které jdou taktéž do (desítek) miliard ročně.

Čeho jsme tím dosáhli?

 • Ničeho.
 • Z nového jména pro skupinu se stala ještě větší urážka.
 • Za posledních dvacet let se situace radikálně zhoršila.
 • Kriminalita, nezaměstnanost a všechny ostatní negativní jevy se jen znásobily.
 • Neustálým ustupováním ze strany státu skupina nabyla dojmu, že je v právu a že má na něco nárok.
 • Skupina se naučila vydírat nás a při jakémkoli problému se vymlouvat na rasismus.
 • Většinová společnost toto všechno moc dobře vnímá a začala skupinu nenávidět, protože zcela oprávněně nechápe, proč by měl být někdo, kdo porušuje zákony a nic nedělá, zvýhodňován a oni trestáni i za to, že si o tom dovolí vůbec mluvit.
 • Místo vzájemného sbližování vedly všechny kroky k tomu, že většina menšinu začala nenávidět ještě víc než dřív a menšina je tak "rozmazlená", že se s ní nedá vydržet a navíc vůbec nechápe (jako všichni rozmazlenci), že chyba je především na její straně přijímače.

Takže, když si to shrneme, tak postavením romského muzea, podporou hudebního festivalu a přejmenováním zvláštních škol na speciální se ničeho nedosáhlo. Tedy kromě toho, že jsme utratili spoustu peněz, které samozřejmě někdo shrábl do kapsy a slovo "speciální" bude za pár let synonymem pro "dementní".

Problém naší skupiny totiž rozhodně není, že je společnost rasistická, že si děti nemají kde hrát a že dosposud neměla muzeum, nebo památník. Existují totiž jiné skupiny, které byly ještě v mnohem horší situaci a žádný ze jmenovaných problémů nemají. Kupříkladu vietnamská komunita se musí potýkat s obrovskou jazykovou bariérou, získáváním občanství a organizovaným zločinem a přesto si nestěžuje. A funguje. Děti chodí do školy a učí se jak protožené a rodiče pracují od rána do večera jako mezci a bez ohledu na to jestli jim někdo řiká "rákosníci" nebo pane, mu ochotně prodají svoje zboží.

Než začneme přemýšlet co s tím, musíme si přiznat s čím vlastně

Musíme zcela jasně identifikovat problém a určit jeho rozsah. I když nám je neustále podsouváno, že za problémy skupiny může netolerance, rasismus, diskriminace a všelijaké další zla ze strany úplně jiné skupiny, je to samozřejmě nesmysl. Je to stejné, jako když čtyřkař ze školy tvrdí, že má špatné známky, protože učitelka je kráva a zasedla si na něj. Špatné známky má proto, že se neučí a učitelka si na něj zasedla proto, že po ní házel houbu a dělá bordel. I kdyby to kráva byla, tak to nic nemění na tom, že flákač je flákač a ostatní děti se učí líp než on. Stejně tak netoleranci může zažívat úplně stejně jako rom i vietnamec, nebo ukrajinec. Přesto jsou vietnamci a ukrajicnci schopní nalézt si práci, vychovávat děti a neparazitovat na společnosti. Problémy naší skupiny jsou někde úplně jinde a z nějakých velice záhadných důvodů se o nich mlčí a nikdo je neřeší.

Takže je pojďme pojmenovat, jsou to:

LICHVA

DROGY

VÝHERNÍ AUTOMATY

NEZAMĚSTNATNOST

KRIMINALITA

Podle (velice těžko) dostupných údajů, tady máme skupinu o přibližně půl milionu lidí (možná 300, možná taky 700 tisíc), z nichž je možná více než polovina nezaměstnaná a odhaduje se, že až 30% získává prostředky pro život kriminální činností. Tyto údaje jsou z důvodu cenzury a zákazu je shromažďovat, aby je nemohli zneužívat "extremisté", značně spekulativní, ale pro nastínění před jak obludným problémem stojíme a ilustraci jsou dostačující (jakýmsi zdrojem může být kupříkladu tento článek).

Máme tady tedy nějakých třistatisíc nezaměstnaných, z nichž nezanedbatelná část je prakticky nezaměstnatelná, protože nedisponuje žádným vzděláním, pracovními návyky a většinová společnost jim nedůvěřuje. Kromě toho je možná až 150 tisíc z nich zločinců, zlodějíčků a podvodníků.

Je vcelku jasné, že vzděláváním dětí a podporou neziskovek to opravdu, ale opravdu nevyřešíme. Než děti vyrostou, pořád tady budeme mít těch 150 tisíc kriminálníků, ze kterých si budou brát příklad. Nevyřešíme to ani tím, že všechny zavřeme do kriminálů, protože takovou kapacitu opravdu nemají.

Ti, kteří mají největší problémy jsou nezaměstnaní, kteří nemají peníze, půjčí si je od lichvářů, utratí je na automatech, nebo za drogy a když je mají někde schrastit, tak musejí jít někam krást. Ten kdo se chce z tohoto kolečka dostat, se chce stát lichvářem, dealerem, či vařičem drog, protože to jsou jedny z mála činností, které v rámci této skupiny vedou k bohatství a "úspěchu".

Tím, že jim postavíme muzeum, nebo přejmenujeme školu těmhle lidem opravdu nepomůžeme.

Co dělá vláda s lichvou, drogami, zločinem a hazardem?

NIC.

Ta vláda, která nám zakazuje o věcech mluvit a straší nás léta s asi třemi stovkami extremistů, kteří v téhle zemi ještě zbyli a nemůžou si ani uprdnout, aby je nesebrali, zcela ignoruje skutečné zlo - organizovaný zločin, lichváře, drogové dealery a desítky tisíc dalších kriminálníků. Místo toho se nám prostřednictvím nejrůznějších kampaní snaží vsugerovat, že za všechno vlastně můžeme my, protože jsme rasisti.

Všichni vědí, že kradené zboží se prodává v bazarech a ani "vylepšená" legislativa tomu nezabránila (měl jsem na téma triků bazarových podvodníků rozhovor s jedním policistou a legislativa je opravdu k ničemu). Všichni vědí, že kradené kovy, víka od kanálů, měděné okapy a dráty se prodávají ve sběrnách kovů a nikdo s tím nic nedělá. Všichni vědí, kde se vaří drogy a kdo je prodává a nikdo s tím nic nedělá (postavte se na chvilku na Václavském náměstí a budete zděšeni, jak policisté přihlížejí tomu, co se tam děje). Všichni vědí, že se peníze z dávek utrácejí na automatech v hernách, kde se perou špinavé peníze a nikdo s tím nic nedělá.

Co je tedy potřeba udělat?

Přestat cpát peníze do zcela nefunkčních "neziskových" organizací, které si z problému udělaly živnost (nechci všechny házet do jednoho pytle, ale skutečně mám dojem, že většina z nich jsou jen a pouze neschopní paraziti s nulovými výsledky) a začít konat tam, kde je to skutečně potřeba - prostě vzít ty stovky milionů které ročně vyhazujeme z okna a dát je do potírání LICHVY, DROG, HAZARDU a KRIMINALITY.

K tomu je potřeba legislativa. Legislativa omezující (a pro mě za mě klidně zcela zakazující) hazard. Legislativa, která umožní začít okamžitě bojovat s lichváři. Peníze pro policii, která musí radikálně zvýšit svoji přítomnost v problémových lokalitách a tvrdě potírat kriminalitu. Legislativa, která umožní tvrdě potírat bazary obchodující s kradeným zbožím. Legislativa, která zabrání kšeftování s kradenými kovy.

Pokud by se to náhodou podařilo, musí samozřejmě zároveň existovat i plán B. Ten, kdo najednou přestane brát drogy, nebude muset odevzdávat veškeré peníze lichváři a nebude moci trávit veškerý svůj volný čas (tedy svůj veškerý čas) v herně, musí dostat jinou náplň života. Musí dostat práci, aby neměl čas přemýšlet o blbostech a večer unavený usínal, stejně jako všichni ostatní. Musí dostat nějakou zábavu. Musí znovu (mnohdy poprvé) získat pracovní návyky, které nemá.

A tady je pak prostor pro všelijaké programy, rekvalifikace a klidně uměle vytvořená pracovní místa. Přestože se mi státem vytvářená pracovní místa těžce nelíbí, v tomto případě je to zdá se takřka nezbytnost, protože nikdo jiný je asi nevytvoří.

Pokud budou tito lidé muset pracovat, posílat děti do školy a nebudou je při tom okrádat lichváři, dealeři a gangsteři od výherních automatů, je dost pravděpodobné, že se věci změní k lepšímu.

A teď si položme otázku: co z toho udělala kterákoli naše vláda? Hazard, tedy správně "videoherní terminály" se těší velké oblibě ministrů financí, protože přes něj jde velice dobře prát špinavé peníze. Naše legislativa je v tomto směru naprosto neuvěřitelná a de facto přímo podporuje organizovaný zločin. Místo varen perníku naši policisté honí pěstitele marihuany, kteří si léčí parkinsona. A všelijací vládní zmocněnci, místo, aby si lámali hlavu, jak problém vyřešit, vyhazují peníze za imbecilní kampaně, kterými se nám snaží vnutit myšlenku, že jsme neonacisti.

My nejsme rasisti a nepotřebujeme pozitivní diskriminaci, kampaně a muzea. Potřebujeme řád, spravedlnost, stejný metr pro všechny a zatočit s organizovaným zločinem, kterému tato situace vyhovuje ze všeho nejvíc.

Takže ještě jednou pro Nečase, Kalouska, Peake, Pospíšila, Kubice, Drábka, Giňu a Šimůnkovou: Přestaňte žvanit o rasismu a udělejte něco s LICHVOU, HAZARDEM, DROGAMI a KRIMINALITOU. To bude konečně začátek řešení problému.


Autor: Daniel Vávra | čtvrtek 8.9.2011 23:12 | karma článku: 43.82 | přečteno: 8958x

Další články blogera

Daniel Vávra

Zakažte lůze myslet!

Dá se dosáhnout lepších zítřků pomocí cenzury a propagandy? Může cenzura existovat ve svobodné společnosti? Aneb cesta do pekel je dlážděna hloupými úmysly.

9.2.2017 v 0:07 | Karma článku: 29.71 | Přečteno: 972 | Diskuse

Daniel Vávra

Národ Putinových agentů

Vždy, když se vláda nějakého státu ocitne v úzkých a její vlastní občané jí přestanou důvěřovat, najde si nějakého vnějšího nepřítele a začne s ním urputně bojovat.

5.1.2017 v 18:30 | Karma článku: 36.91 | Přečteno: 1544 | Diskuse

Daniel Vávra

Kterak vyjádřit svojí morální nadřazenost v dnešní odporné době

Neuplyne den, aby se v našich milovaných demokratických médiích neobjevilo několik nových článků na téma "xenofobní český burani". Zde je krátký návod jak se zařadit po bok intelektuálních velikánů do jednotné národní fronty.

17.9.2015 v 23:45 | Karma článku: 45.12 | Přečteno: 9169 | Diskuse

Daniel Vávra

Američan z Vysočan versus Rudolfinum

Pár dobrých rad pro všechny, co by rádi vylepšovali kulturní památky. Třeba budováním skleníku na střeše Rudolfina.

7.7.2015 v 1:32 | Karma článku: 41.14 | Přečteno: 4641 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

David Dvořák

Bohušu, vypověz memorandum a dovolená … hlavně už nic něrob!

Volby ukázaly, že lidé už Vás mají dost. Takže vypověz to neškodné memorandum a vem si dovolenú ... ale hlavně už nic něrob, žádné omylem přijeté Euro apod.

22.10.2017 v 9:39 | Karma článku: 18.43 | Přečteno: 219 | Diskuse

Helena Vlachová

Tchyně s dálkovým ovládáním

Je hezké, když rodiče milují své děti. Je hezké, když děti své rodiče poslouchají. Jenže vše do času. Má dospělý syn poslouchat svou matku? Má ji upřednostňovat před svými partnerkami?

22.10.2017 v 8:04 | Karma článku: 7.41 | Přečteno: 282 | Diskuse

Eva Sádecká

Sláva koncům

Většinou se oslavují nové začátky. Kdo ale oslavuje konce vztahů, zaměstnání, situací, které už dávno nevyhovují? Dokážeme je naplno procítit a jít dál?

21.10.2017 v 20:36 | Karma článku: 5.31 | Přečteno: 177 | Diskuse

Jana Slaninová

Po volbách jako po bitvě

Vítězný ryk neb smutek, černý flór. A čerň tiskařská má hody. Internet se může strhat, jak data sviští sem a tam.

21.10.2017 v 10:44 | Karma článku: 12.38 | Přečteno: 389 | Diskuse

Jana Majová

David a genetický Goliáš. O svalové dystrofii popáté.

I tento blog bude o Davidově mámě. O jejím úhlu pohledu, životních zlomech a rozhodnutích. Jen už jsme společně jejich příběh pojmenovali. Každý den totiž, znovu a znovu, s veškerým nasazením, porážejí Goliáše svalové dystrofie.

21.10.2017 v 8:00 | Karma článku: 17.56 | Přečteno: 867 | Diskuse
Počet článků 27 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 9055
Dělám videohry, píšu, fotím, mám psa, kulomet, nerad chodím okolo horký kaše. Podporuji Svobodné, takže jsem asi liberál.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.